ПРАВОВІ ПИТАННЯ
Чи можна перетнути державний кордон при наявності відстрочки від мобілізації ?
З моменту підписання Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» для військовозобов’язаних, а саме: чоловіків віком від 18 до 60 років виїзд за межі України заборонено.
Роз′яснення надано - Наталією Данилюк, головним юристом сектору «Косівське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Однак перетнути державний кордон можуть чоловіки, які на законних підставах звільнені від проходження військової служби або ж мають відстрочку від мобілізації під час призову. Перелік таких категорій осіб зазначено в частині першій статті 23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку».
Найбільш поширеними суб’єктами права на відстрочку від мобілізації є:
• чоловіки з інвалідністю;
• чоловіки, які мають дружину з інвалідністю I або II групи;
• особи, які мають одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи;
• батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
• батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
• чоловіки, які потребують постійного догляду (згідно медичного висновку);
• опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними.
Щоб реалізувати своє право на відстрочку необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою в довільній формі та додати документи, що підтверджують факт права на відстрочку від призову. Отримавши відстрочку можна виїхати за межі України, документальне підтвердження наявності відстрочки потрібно мати при перетині державного кордону.
Варто зазначити, що повернення в Україну має бути до закінчення строку дії відстрочки. У випадку пропущення такого строку можливе притягнення до адміністративної відповідальності за ухилення від мобілізації.
Таким чином, усі хто має право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації згідно частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку», мають також право на перетин державного кордону під час дії на території України воєнного стану.
Якщо у вас є конкретне питання стосовно процедури перетину державного кордону, отримати відповідь можна за номером гарячої лінії Державної прикордонної служби України:
+38 (044) 527-63-63 - (для дзвінків із України та з-за кордону за тарифами операторів зв’язку);
1598 - (безкоштовні дзвінки на території України).
У разі виникнення додаткових питань правового характеру є можливість проконсультуватися з юристом шляхом звернення до контактного центру системи БПД за номером:
0 800 213 103 - (безкоштовні дзвінки на території України).
Якщо виникли додаткові питання правового характеру, отримати усну правову консультацію можна у контакт-центрі системи БПД телефоном: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні, юристи на лінії з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 19.00, у суботу та неділю з 09.00 до 18.00. Для з’єднання з оператором у голосовому меню натисніть 3).
Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).
Усі сервіси системи БПД за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
Якщо Ви, або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до сектору «Заставнівське бюро правової допомоги» розташованого за адресою: м. Заставна, вул. Д.Галицького, 1.
Як отримати правову допомогу дистанційно:
зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро zastavnivske@legalaid.cv.ua;
написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/.
скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)