Горішньошеровецька громада
Чернівецька область, Чернівецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ДЕРЖПРАЦІ ЗАСТЕРІГАЄ

Дата: 16.07.2024 11:27
Кількість переглядів: 83

Тепловий стрес: як літня спека впливає на робоче місце

Державна служба України з питань праці інформує!

Тепловий стрес виникає, коли організм людини не може ефективно регулювати свою температуру через вплив високих температур навколишнього середовища, інтенсивної фізичної активності або обмеженого доступу до питної води.

Мільйони працівників у світі піддаються впливу тепла на своїх робочих місцях. Тепловий стрес може призвести до теплового удару, теплового виснаження, теплових судом або висипань.

Спека також може збільшити ризик травм у працівників, оскільки це може призвести до запаморочення, погіршення самопочуття, спітніння долонь, запотіння захисних окулярів тощо. Можуть виникнути опіки у результаті випадкового контакту з гарячими поверхнями або парою.

Хоча хворобам від впливу спеки можна запобігти, щороку тисячі працівників хворіють від професійного теплового впливу, і деякі випадки закінчуються летально.

Більшість смертельних випадків на відкритому повітрі (від 50% до 70%), трапляються у перші кілька днів роботи в теплому або спекотному середовищі. Адже організм повинен поступово виробляти толерантність до спеки упродовж тривалого часу.

Процес адаптації називається тепловою акліматизацією. Відсутність акліматизації є основним фактором ризику летального результату.

Небезпечний вплив тепла може виникнути в приміщенні або на вулиці, і це може статися у будь-який сезон, якщо умови сприятливі, а не тільки під час хвиль спеки.

До працівників, котрим загрожує тепловий стрес, належать ті, хто працює на відкритому повітрі, а також  ті, хто працює у жаркому середовищі.  Наприклад, пожежники, пекарні, фермери, будівельники, шахтарі, працівники котелень, фабричні працівники та інші.

До груп підвищеного ризику теплового стресу входять працівники віком 65 років і старші, особи з надлишковою вагою, серцево-судинними захворюваннями, чи високим кров’яним тиском або приймають ліки, на які може вплинути сильна спека.

Для запобігання тепловому стресу важливо регулярно відпочивати у тіні, пити достатню кількість води, носити легкий та дихаючий одяг, використовувати засоби захисту від сонця.

Також варто уникати фізичних навантажень у спекотні години дня та слідкувати за своїм самопочуттям та ознаками теплового стресу у себе та у співробітників.

Профілактика теплового стресу серед працівників є критично важливою.

Роботодавці повинні проводити навчання працівників, щоб вони розуміли, що таке тепловий стрес, як він впливає на їх здоров’я та безпеку та як запобігти випадкам виробничого травматизму.

Довідково: на інформаційних ресурсах Управління - сайті - https://cv.dsp.gov.ua , на офіційній сторінці  у  Facebook - https://www.facebook.com/cv.dsp.gov.ua  , у Телеграм-каналі -  https://t.me/cv_dsp регулярно публікуватимуться додаткові поради та рекомендації, як зробити  виробничий процес безпечним.



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь