Державна податкова інспеція інформує

Дата: 18.08.2021 15:29

Тиждень онлайн запитань до податківців: ТОП-5 запитань

Головне управління ДПС у Чернівецькій області 9 – 13 серпня 2021 року провело тиждень онлайн запитань до податківців.

Відповіді на актуальні запитання: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/493390.html

На Буковині суб’єкти малого підприємництва сплатили до бюджету понад 323 мільйони гривень єдиного податку

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, за січень-липень 2021 року суб’єкти малого підприємництва Буковини перерахували до місцевих скарбниць 323 млн грн єдиного податку, що на 58,5 млн грн більше показників минулого року.

Наразі лідерами зі сплати єдиного податку є фізичні особи-підприємці – ними сплачено до місцевих бюджетів 268 млн грн.

Юридичні особи – платники єдиного податку III групи перерахували до місцевих скарбниць 38,7 млн грн, сільськогосподарські товаровиробники  – 16,3 млн гривень.

У податковому відомстві нагадують, єдиний податок від малого підприємництва є одним із податкових платежів, надходження яких стабільно поповнюють місцевий бюджет та забезпечують фінансування територіальних громад.

ПАМ'ЯТКА: Які активи підлягають одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню

Пам'ятка «Які активи підлягають одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню» розміщена на сайті ДПС у Чернівецькій області за посиланням:

Запитання від платника: Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності, які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.

До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. При цьому ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.